«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցությունը «Բարգավաճ Հայաստան»-ի հետ կմասնակցի ընտրություններին
«Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցությունը որոշում է կայացրել միանալ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրին և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետ մասնակցել ընտրություններին: Այս մասին «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության համագումարի ընթացքում հայտարարել է կուսակցության քաղաքական խորհրդի նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը։ Այս որոշումը Սուրենյանցը համարում է սպասված և տրամաբանական, քանի որ անցած վեց տարիների ընթացքում ԲՀԿ-ի և «Դեմոկրատական այլընտրանքի» միջև եղել է ինստիտուցիոնալ համագործակցություն։  «Ավելին, ես վստահ եմ, որ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի շուրջ ստեղծվելու է ընդդիմադիր ամենամեծ կոնսոլիդացիան»,- ասել է Սուրենյանցը։ Փետրվարի 15-ին «Մայր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարեց, որ Ազգային ժողովի ընտրություններին մասնակցելու է «Բարգավաճ Հայաստան»-ի հետ համատեղ՝ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով։  «Մայր Հայաստան»-ի առաջնորդ Անդրանիկ Թևանյանը նշեց, որ քննարկումների և երկխոսության […] The post «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցությունը «Բարգավաճ Հայաստան»-ի հետ կմասնակցի ընտրություններին appeared first on CIVILNET .